Prečo detoxikačná dieta?

V poslednej dobe sa veľa rozpráva o detoxikácii organizmu ,o acidobazickej rovnováhe a prekyselení organizmu.Pri riešení vašich problémov s detoxikáciou vám radi poradíme v našej metabolickej poradni, ktorú vedie MUDr. Kirňáková, ktorá s vami rozoberie váš stravovací a denný režim a pripraví vám detoxikačný plán šitý na mieru. Pre začiatok vám ponúkame zopár rád a odporúčaní,ktorými by ste sa mali riadiť.

Kedy a ako začať s očistou tela

od - závislosti od jedla a prejedania sa, cukrov , nikotínu , kofeínu , liekov a iných škodlivých látok a pri zdravotných problémoch. Vráťte do rovnovážného stavu svoje stravovanie a živostný štýl! Týmto sa dokážete zbaviť nadváhy a mnohých zdravotných problémov.

Čo je detoxikácia?

Detoxikácia je proces, pri ktorom sa škodlivé látky vylučujú z organismu, proces, ktorý zahrňa zmeny v jedálnom lístku, proces, ktorý ozdravuje a človeka mení v niekoľkých rovinách.

Dôležité je správne začať:

 

  • pôstom a čistením tela prírodnými šťavami
  • pitným režimom
  • postupnou kombináciou jedla, ovocia a zeleniny vytvotiť denný stravovací plán tak, aby bol vyvážený

Zapamatajte si, že pri prechode z dietnej na normálnu stravu potrebujete dostatok času.

Kto by sa mal detoxikovať?

Z času na čas - najlepšie v jarných a jesenných cykloch by sa mal detoxikovať každý, najma ten, kto má niektoré symptómy súvisiace a toxicitou tela.Symptómy toxicity sú:bolesť hlavy,únava,pocit preplnenia,bolesti kĺbov, svalov a chrbtice,vysoký obsah tukov v krvi, nadváha a obezita,zápcha,nespavosť ,dna metabolické poruchy a kožné problémy.

Aké sú dôvody pre detoxikáciu?

Podpora zdravia a ozdravenie, očista tela od toxínov, zníženie hmotnosti,spomalenie procesu starnutia,zisk energie uvolnenosti a sviežestiVytvorte si nové stravovacie návyky a buďte produktívnejší!

Je detoxikačná dieta vhodná pre vás ? Dajte si poradiť u nás v lekárni Pri radnici.

RIEŚIME PROBLéMY SPOLOĆNE A ODBORNE